Skip to content

Biografia

Grzegorz Wilk – Jako solista oratoriów Piotra Rubika śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdzerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem.

Wokalista najpopularniejszych programów rozrywkowych m.in. “Jaka to Melodia” w TVP1 (od 2005) , w latach 2005 – 2007 wokalista i parodysta w programie “Szymon Majewski Show” w TVN.

Były solista i aktor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol w latach 2004 – 2006, laureat wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów (1998 – laureat programu “Szansa na sukces”, 2002-“Droga do Gwiazd” ).

FONOGRAFIA obejmuje kilkanaście płyt.

↓Przewiń w dół↓

Grzegorz Wilk – Biografia pełna

Śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas pięciu międzynarodowych tournee towarzysząc Piotrowi Rubikowi jako solista jego oratoriów. W dorobku fonograficznym związanym z Piotrem ma płyty: “Habitat”, “Santo Subito”, pięcio-płytowy album “The Best Of Piotr Rubik” i “Opisanie świata”. Z tej ostatniej pochodzą dwa zaśpiewane przez niego single: “Ty i Ja”, a także ciesząca się dużym uznaniem krytyków i fanów piosenka “Strażnik Raju”. Ostatnio “Strażnik raju” pojawił się również na “Złotej kolekcji” Rubika

Grzegorz Wilk to wokalista najpopularniejszych programów rozrywkowych m.in. “Jaka to Melodia” w TVP1 (od 2005) , w latach 2005 – 2007 wokalista i parodysta w programie “Szymon Majewski Show” w TVN

FONOGRAFIA obejmuje 15 płyt.

 • 2004- “Bo ma duszę nasz dom”- Ernest Bryll, Stanisław Fiałkowski
 • 2007- album “Pod Prąd” zespołu Big Bit
 • 2009 -piosenka “You’ll never be alone” z filmu “Kochaj i Tańcz”. (2009)
 • 2008- “Habitat”, w dorobku fonograficznym związanym z Piotrem Rubikiem ma 6 płyt m.in : “Santo Subito” 2009, pięcio-płytowy set “The Best Of Piotr Rubik”, “Kolędy i pastorałki”.
 • 2009- „Patroni Europy i Polski“
 • 2010- “Golgota Polska”-płyta, aut. Włodzimierz Korcz i Andrzej Zarycki
 • 2011- “Święty” aut. Włodzimierz Korcz i Z.Konieczny
 • 2011- “DialogiMuzyka” -Doniu
 • 2011- “Opisanie Świata”-Piotr Rubik
 • 2012-“Krajobraz Rzeczy Pięknych” aut. Andrzej Zarycki
 • 2014- WOLF-FLOW- Grzegorz Wilk Wolf
 • 2014- Złota Kolekcja- Piotr Rubik.

W 2007 roku jako główny wokalista zaśpiewał na płycie Waldemara Kuleczki i zespołu Big Bit “Pod Prąd”.
W latach 2004 – 2006, występował na deskach wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol w charakterze aktora i solisty. Laureat wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów (1998 – laureat programu Szansa na sukces, 2002 – Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, “Droga do Gwiazd”).

Przed świętami Bożego Narodzenia 2008 w wielu polskich radiach rozbrzmiewała w jego wykonaniu piosenka “Czas człowieka”. Jedna z nagranych przez niego na początku roku 2009 piosenek znalazła się w polskim filmie “Kochaj i Tańcz” (utwór “You’ll never be alone”). Współpracował z wieloma wiodącymi artystami sceny polskiej takich jak Ryszard Rynkowski, Krzysztof Krawczyk, Paweł Kukiz, Paulina Przybysz, a także reprezentantami sceny klubowej – Doniu (m.in. “Świat może stanąć”). Współpraca z Włodzimierzem Korczem i Andrzejem Zaryckim, zaowocowała telewizyjnym, dwuczęściowym koncertem “Golgota Polska”. Kontynuując współpracę z Włodzimierzem Korczem, wystąpił 22 sierpnia 2010 w kolejnym jego dziele “Rapsod o Cudzie Nad Wisłą” i na wydawnictwie płytowym “Święty” autorstwa Wł. Korcza i Z. Koniecznego, na której śpiewa partie solowe. Koncerty wyprodukowane przez ks. Zdzisława Ossowskiego zostały wyemitowane na antenie TVP (2011r. i 2014r).

Obecnie Grzegorz Wilk promuje swój debiutancki, autorski album FLOW, na którym znajdziemy 11 pełnowartościowych singli. W projekcie udział wzięli również m.in. Zbigniew Książek, Filip Siejka, Jarosław “Jasiek” Kidawa, Marcin Nierubiec Marcin Kindla. Częśc utworów zrealizował znany z zespołu Moniki Brodki- Bartosz Mielczarek. Już pierwsza piosenka okazała się sukcesem. Utwór i teledysk “Nie będę po tobie płakał” zdobył ponad milion odsłon na Youtube”. Potem przyszła kolej na pozostałe. Pierwsze miejsca w Top Ten zdobyły również “Kilka ważnych słów”, “Opętany przez marzenie” i “Ćma”.

Back to top